ALG Psikoteknik Test Değerlendirme

ALG Psikoteknik Test Değerlendirme

Psikoteknik nedir? (Psiko teknik  nedir? psiko-teknik nedir?) Psikoteknika nedir? Psikoteknika ve metaverse birlikte olur mu?

Psiko teknik (Psikoteknik, psiko-teknik) belgesi neden alınmalıdır?

Psikoteknik Belgesi (Psiko-Teknik Raporu) her ticari araç kullanan; genç, yaşlı, orta yaşlı şoförün alması gereken, 5 yılda bir de yeniden alınması gereken bir test raporudur.

Randevu için

0532 240 6228 Whats App:

Avrupa’daki uygulamalarından sonra güzel ülkemize (Türkiye’ye) gelen ve yaklaşık 10 yıldır aralıksız uygulanan bir test yöntemidir.

Bu testler; şoförlerin Psikoteknik becerilerini en iyi şekilde ölçer.

Yaklaşık bir saat süren testler sonucunda, Psikoteknik test olan kişilerin başarılı olması durumunda sıra psikiyatrdan da rapor almaları gerekir.

2020 yılı için Psiko-Teknik belgesi olmayan ticari araç şoförlerine (kullanıcılarına) ve araç sahibine (şirket veya şahıs olması fark etmez) bazı cezalar yazılır.

Belirlenen cezai tutar:

Sürücülere (Şoförlere): 429 TL,

İşletmelere (Şirket veya şahıs işletmelerine) ise 1.083TL.

Olmak üzere para cezası uygulanır.

Yasal dayanak aşağıdaki gibidir:

08.01.2018 tarih/30295 ayılı resmî gazetede yayınlanan Karayolu Taşıma Yönetmeliğine göre; Madde 34/e: “Şoförlük mesleği bakımından bedeni ve Psiko-Teknik açıdan sağlıklı olduklarını gösteren bir sağlık raporunu yetkili sağlık kuruluşlarından her 5 yılda bir almaları şarttır”. Diye yazar.

ALG Psikoteknik Değerlendirme cihazlarını kullandığımız Test Merkezimiz 2020 model cihazlarıyla hizmetinize girmiştir.

Psikoteknik testinizi Kolay Psikoteknik‘te kolayca tamamlayın.

09:00 – 22:00 saatleri arasında Psikoteknik Test hizmeti vermekteyiz.

Önceden randevu alın, indirimli psikoteknik test fiyatlarından yararlanın.

Randevu için

0532 240 6228

Whats App:

Karayollarında meydana gelen trafik kazalarının %82’si insan hatası kaynaklıdır. Psikoteknik Testler bizlere alışageldiğimiz ve farkında olmadığımız hatalarımızı gösterir. Bu hataları bilirsek düzeltme fırsatımız da olur. Bu nedenle; Şoförlerin psikoteknik test yaptırmaları kanuna bağlanarak zorunlu hale getirilmiştir.

Psikoteknik Test Merkezimizde iki Psikoteknik Test Makinası ve iki psikolog çalışmaktadır. Testler yaklaşık bir saat (1 saat) sürdüğü için randevu sistemi ile çalışmak zorundayız.

Psikoteknik test kapasitemiz; günlük her bir test makinası için 14 test/kişi (iki makine ile 28 test) ile yüksek bir kapasitededir. Böylece sayıca çok olan gruplara hızlı ve vakit kaybettirmeden hizmet sağlama hakkında bir sorun yaşamıyoruz.

ALG Psikoteknik Test Değerlendirme ALG Psikoteknik Test Değerlendirme

Psikoteknik Testleri sadece Sağlık Bakanlığı onaylı/yetkili merkezlerde yaptırın. Aracılardan uzak durun. Daha önceki yıllarda test talebinde bulunan bir çok şoför dolandırıcılar tarafından mağdur edildi. Merkezimize direk gelerek veya arayarak randevunuzu oluşturun ve KOLAYca Psikoteknik Testinizi olun.

Randevu için 

Whats App:

0532 240 6228