SRC5 Belgesi Yenileme Eğitimleri

SRC5 Belgesi Yenileme Eğitimi ve Yenileme Sınavı, tehlikeli madde işaretleri

SRC5 Belgesi Yenileme Eğitimleri hakkında bilgilendirmeyi aşağıdaki başlıklarda bulabilirsiniz:

  • Kimler SRC5 Belgesi’ni yenileyecek?
  • Hangi Eğitimleri alacaklar (SRC5 Belgesinin süresini uzatmak isteyenler)?
  • SRC5 Belgesi yenileme için eğitime gelenler kaç saat SRC5 eğitimi alacaklar?
  • Sınava girme hakları nasıl belirlenecek?
  • SRC5 Yenileme sınavında kaç soru sorulacak, kaç puan almaları gerekiyor?

Psikoteknik raporunuzu almayı unutmayın. Psikoteknik raporunu bizden alan adaylara SRC5 Yenileme Eğitiminden 50 TL indirim yapılacaktır. Randevu için tıklayın veya arayın 0532 240 6228

SRC5 Belgesi’nin süresinin bitmesine 1 yıl ve bir yıldan az kalanlar son yıl içinde SRC5 Yenileme Eğitimi alarak en yakın sınavdan başlayarak SRC5 sınavına girmek zorundadırlar. SRC5 Belgesi 2021 Sınav Takvimi için tıklayınız.

SRC5 Temel Belgesi olanlar (Ambalajlı yük taşınan SRC5 Belgesi) sadece SRC5 Temel Eğitim için yenileme eğitimi alacaklar. Bu eğitimler; toplam 9 saat olup 1,5 gün(birbuçuk gün) sürmektedir. SRC5 Belgesi 2021 Sınav Takvimi için tıklayınız. 

SRC5 Temel+Tank Belgesi olanlar (Tanklı yük taşına SRC5 Belgesi) sadece SRC5 Temel ve Tank Eğitim için yenileme eğitimi alacaklar. Bu eğitimler; toplam 15 saat olup 2 gün(iki gün) sürmektedir. SRC5 Belgesi 2021 Sınav Takvimi için tıklayınız.

Yenileme Eğitimi alan, SRC5 Belgesinin bitmesine “bir yıldan az” olan kişiler SRC5 Belgelerinin biteceği tarihe kadar açılan sınavlara girebilirler. Eğer SRC5 Belgeleri bitmeden kazanırlarsa Belgelerinin geçerlilik süreleri, 65 Yaşını geçmemeleri kaydıyla eski SRC5 Belgelerinin bittiği tarihten itibaren 5 yıl daha uzatılmış olur. Bu sebeple son günü beklemeyin bir yıl içinde herhangi bir sınavda SRC5 Belgenizi yenileyin. SRC5 Belgesi 2021 Sınav Takvimi için tıklayınız.

SRC5 Belgesi yenileme sınavında;

SRC5 Temel eğitim için 15 soru,

SRC5 Tank eğitimi için 10 soru çözecekler. Toplam 25 soru çözecekler.

Sınavdan 60 puan alan adaylar SRC5 Belgelerini 5 yıl daha uzatmış olacaklar.